Zwolnieni z Teorii ruszają z nową metodą edukacji rodem z Harvardu – działasz dla innych, uczysz się dla siebie

Rusza trzecia odsłona platformy „Zwolnieni z Teorii”, w której każdy może bezpłatnie stworzyć własny projekt społeczny i zdobyć kompetencje przyszłości. Dotychczas z platformy skorzystało 18 tys. młodych ludzi. W sumie zrealizowali 850 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na życie 5 milionów Polaków.

Działaj dla innych, ucz się dla siebie

Platforma Zwolnieni z Teorii (www.zwolnienizteorii.pl) od 2014 roku daje każdemu młodemu człowiekowi możliwość tworzenia własnych projektów społecznych i nabywania w ten sposób kompetencji przyszłości, takich jak zarządzanie projektami, komunikacja czy przywództwo. Dotychczas platforma była przede wszystkim konkursem dla licealistów i studentów na najlepsze projekty społeczne w ramach, którego mogli zdobyć certyfikat z zarządzania projektami sygnowany przez Project Management Institute R.E.P. Teraz to się zmienia. „Zauważyliśmy, że działając dla innych, młodzi ludzie mogą się bardzo dużo nauczyć, nie tylko zarządzania projektami. Dlatego do konkursu i kursu z zarządzania projektami dokładamy nowe prestiżowe kursy
z kompetencji cyfrowych, marketingu i zakładania startupów, które też będzie trzeba realizować, robiąc prawdziwy projekt społeczny.” -  mówi Paula Bruszewska, współtwórczyni platformy Zwolnieni z Teorii.

Co to za kursy? Od października rusza kurs z kompetencji cyfrowych tworzony przez firmą Google, kurs
z marketingu  przygotowany z firmą Coca-Cola oraz kurs jak założyć startup, autorstwa Sama Altmana,
Prezesa Y Combinator, prestiżowego akceleratora startupów z Doliny Krzemowej, odpowiedzialnego za takie sukcesy jak Airbnb czy Dropbox.

Działaj jak student Harvardu!

Na sali wykładowej nie da się nauczyć, jak motywować innych, pracować w zespole i prowadzić komunikację projektu. Dlatego najlepsze uczelnie na świecie wprowadzają dla swoich najbardziej zaawansowanych studentów zajęcia, gdzie w praktyce trzeba wdrożyć własny biznesowy projekt. Taki kurs prowadzi
m.in. Harvard na swoich słynnych studiach MBA. „My robimy dokładnie to samo, z tą różnicą, że nasi użytkownicy to często 16-latkowie z Włocławka, czy studenci pierwszego roku UW. To możliwe, ponieważ celem każdego projektu na naszej platformie jest rozwiązanie prawdziwego problemu danej społeczności. Dzięki temu uczestnicy cieszą się zaangażowaniem lokalnych partnerów, a wraz z nim otrzymują cenne rady
i wsparcie. Jednocześnie, robią coś dobrego dla innych. Naszą metodę nauczania nazwaliśmy Social Project Method
TM i wierzymy, że to innowacja na światową skalę, co potwierdzają międzynarodowe wyróżnienia od amerykańskiego Forbes’a i MIT Technological Review” mówi  Paula Bruszewska, współtwórczyni platformy.

Miliony beneficjentów i uznanie Wicepremiera

Dotychczas na platformie swoje autorskie projekty zainicjowało ponad 18 tysięcy młodych ludzi. Łącznie zostało ukończonych 850 projektów, z których skorzystało ponad 5 milionów beneficjentów.  Wśród nich m.in. projekt Bee Friendly, który pokazał warszawiakom, jak pomóc pszczołom przetrwać w mieście, projekt iGrandpa, który uczył seniorów obsługi komputerów, czy projekt FEED Them UP, który pomagał restauracjom przekazywać niewykorzystane jedzenie i w ten sposób uchronił kilka ton żywności przed wyrzuceniem. To tylko przykłady wielu projektów, które otrzymały nagrody dla najlepszych projektów społecznych w Polsce z rąk Wicepremiera Morawieckiego, patrona honorowego platformy Zwolnieni z Teorii.

Jak to działa?

1. Zbierasz zespół i rozpoczynacie projekt na platformie www.zwolnienizteorii.pl.

2. Robicie projekt, korzystając z profesjonalnych narzędzi.

3. Cieszycie się pozytywną zmianą w swoim otoczeniu i odbieracie międzynarodowe certyfikaty.

Więcej o Platformie: www.zwolnienizteorii.pl

 

***

 

Platforma Zwolnieni z Teorii (www.zwolnienizteorii.pl) powstała w 2014 roku, by dać każdemu młodemu człowiekowi możliwość tworzenia własnych projektów społecznych i darmowego nabywania kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja, czy przywództwo. Platforma jest oparta o nowoczesną metodę nauczania – Social Project MethodTM – gdzie robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się praktyczne kompetencje, niemożliwe do zdobycia tradycyjnymi metodami nauczania.

 

Twórcą Zwolnionych z Teorii jest polski startup społeczny Social Wolves.

 

Partnerami strategicznymi platformy Zwolnieni z Teorii są Coca-Cola Foundation, T-Mobile oraz Bank Zachodni WBK. Partnerem merytorycznym programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Patronat honorowy nad inicjatywą objęło Ministerstwo Rozwoju.

 

Twórcy Zwolnionych z Teorii jako jedyni Polacy zostali wyróżnieni na prestiżowej liście przedsiębiorców społecznych 30 Under 30 Europe amerykańskiego wydania magazynu Forbes. Znaleźli się również na liście Innovators Under 35 MIT Technological Review.